KARAS IR TAIKA III tomas

Lev Tolstoj
Elektroninė knyga
13.00 €

KARAS IR TAIKA III tomas

III tomas

Vienas iš labiausiai garbinamų literatūros šedevrų, Levo Tolstojaus Karas ir taika – tai epinis pasakojimas apie XIX a. Rusiją, atskleistas per sudėtingą meilės trikampį, jungiantį pagrindinius veikėjus.

„Tai geriausias kada nors parašytas romanas, kuris dažnai pavadinamas „pačiu gyvenimu“. Jame yra visko. Kaip ir gyvenime. Jis toks pat laisvas, kaip gyvenimas. Su visais asmeniškais džiaugsmais ir liūdesiu – šie jausmai dar ilgai neišblėsta net užvertus paskutinius knygos puslapius.” Anglų rašytojas Edwardas Morganas Forsteris

1812-ieji… Napoleonas įsiveržia į Rusiją. Šalis stoja nuožmaus pavojaus akivaizdon. Caras Aleksandras I priverstas skelbti karą per Rusiją sparčiai žengiančiai prancūzų armijai su gudriu strategu priešaky. Garbingai atlaikiusi Borodino mūšį, rusų armija visgi priversta trauktis, palikdama Maskvą prancūzų malonei.

Karas užvaldo visus: ką apninka didvyriškas noras ginti tėvynę, ką – maniakiška mintis nužudyti Napoeloną, o kas tiesiog su siaubu stebi, kaip chaosas naikina turtus, žmonių moralę ir gyvybę. 

Grafas Levas Tolstojus (1828–1910) galėjo mėgautis prabanga nuo kūdikystės iki mirties, tačiau asmeninės netektys, nuo kurių neapsaugojo jokie turtai, tarnyba Krymo kare paskatino domėtis filosofiniais klausimais apie žmonijos egzistencijos prigimtį, ieškoti prasmingesnių tiesų, galop, tapti humanistu. Išgarsėjęs romanais Ana Karenina, Karas ir taika, Kreicerio sonata, Ivano Iljičiaus mirtis, L. Tolstojus buvo nepaprastai produktyvus rašytojas ir paliko galybę apsakymų, dramų ir publicistikos darbų. F. Dostojevskio, G. Flauberto, A. Čechovo, V. Woolf, J. Joyce’o, T. Manno, M. Prousto ir kitų amžininkų garbinto rašytojo populiarumas neatslūgsta ir praėjus bemaž 150 metų po Karo ir taikos pasirodymo. Įvairiuose geriausių visų laikų romanų rinkimuose Karas ir taika ne kartą užėmė I-ąją vietą. Šiais metais kūrinys dar kartą ekranizuotas kaip šešių dalių BBC serialas.

AutoriaiLev Tolstoj
LeidyklaObuolys
ISBN

9786094842276

Knygos kategorijaRomanai
Data

2020-09-30

Susijusios prekės

Uždraustasis Tolstojus
Uždraustasis Tolstojus
KARAS IR TAIKA I tomas
KARAS IR TAIKA I tomas
KARAS IR TAIKA II tomas
KARAS IR TAIKA II tomas
KARAS IR TAIKA IV tomas
KARAS IR TAIKA IV tomas