KARAS IR TAIKA I tomas

Lev Tolstoj
Elektroninė knyga
13.00 €

KARAS IR TAIKA I tomas

I tomas

Vienas iš labiausiai garbinamų literatūros šedevrų, Levo Tolstojaus KARAS IR TAIKA – tai epinis pasakojimas apie XIX a. Rusiją, atskleistas per sudėtingą meilės trikampį, jungiantį pagrindinius veikėjus.

1805-ieji… Napoleono armija guldo ant menčių visą Europą. Tačiau prašmatniuose Sankt Peterburgo salonuose vis dar verda gyvenimas. Aukštuomenės verpete sukasi aristokratiškos Rostovų, Bolkonskių bei Bezuchovų giminės. Intrigos, naudingų vedybų planai pila vandenį ant nesibaigiančių paskalų malūno rato… Netrukus Rusija įsitraukia į karą su prancūzais. Nuolatinis kautynių karštis staigiai nustelbia nereikšmingas dramas, išryškindamas esmines patirtis: gyvenimą ir mirtį, meilę ir praradimą, dvasingumą ir neviltį…

Grafas Levas Tolstojus (1828–1910) galėjo mėgautis prabanga nuo kūdikystės iki mirties, tačiau asmeninės netektys, nuo kurių neapsaugojo jokie turtai, tarnyba Krymo kare paskatino domėtis filosofiniais klausimais apie žmonijos egzistencijos prigimtį, ieškoti prasmingesnių tiesų, galop, tapti humanistu. Išgarsėjęs romanais ANA KARENINA, Karas ir taika, Kreicerio sonata, Ivano Iljičiaus mirtis, L. Tolstojus buvo nepaprastai produktyvus rašytojas ir paliko galybę apsakymų, dramų ir publicistikos darbų. F. Dostojevskio, G. Flauberto, A. Čechovo, V. Woolf, J. Joyce’o, T. Manno, M. Prousto ir kitų amžininkų garbinto rašytojo populiarumas neatslūgsta ir praėjus bemaž 150 metų po Karo ir taikos pasirodymo. Įvairiuose geriausių visų laikų romanų rinkimuose Karas ir taika ne kartą užėmė I-ąją vietą. Šiais metais kūrinys dar kartą ekranizuotas kaip šešių dalių BBC serialas.

AutoriaiLev Tolstoj
LeidyklaObuolys
ISBN

9786094842269

Knygos kategorijaRomanai
Data

2020-09-30

Susijusios prekės

Uždraustasis Tolstojus
Uždraustasis Tolstojus
KARAS IR TAIKA II tomas
KARAS IR TAIKA II tomas
KARAS IR TAIKA III tomas
KARAS IR TAIKA III tomas
KARAS IR TAIKA IV tomas
KARAS IR TAIKA IV tomas