Kabinetas 339

Dovydas PancerovasBirutė Davidonytė
Elektroninė knyga
9.78 €

Knygos siužeto aprašymas:

 

                      2018-ųjų balandį naujienų portalo 15min tyrimų skyriaus žurnalistai gauna intriguojančią žinutę iš slapto šaltinio, praminto Raktininku. Jis rašo apie įtartiną premjero Sauliaus Skvernelio komandos susitarimą su privačia energetikos įmone. Žurnalistai ima aiškintis, kas vyksta. Taip prasideda ilgiau nei metus trukęs žurnalistinis tyrimas, kurio centre – premjeras, jo aplinka, įtartini ryšiai ir milijoniniai sandoriai, sudaryti valstybės vardu. Per šį tyrimą 15min redakcija atsiduria premjero ir jo komandos taikiklyje, žurnalistai patiria spaudimą, šantažą ir išdavystę.


                      Pirkdami šią knygą jūs remiate nepriklausomą tiriamąją žurnalistiką. Visas pelnas ir autorių honoraras bus skiriamas 15min tiriamosios žurnalistikos plėtojimui ir jaunųjų žurnalistų ugdymui.

Šiuo metu, kai demokratija ir žodžio laisvė susiduria su rimtais iššūkiais, kai tiesą keičia melagingos naujienos, o politikai vis rečiau prisiima atsakomybę už savo žodžius, kokybiška tiriamoji žurnalistika tampa itin svarbi. Tiriantieji žurnalistai kasdien gina viešąjį interesą,žodžio laisvę ir visuomenės teisę žinoti.

                      Atsiliepimai:

 

                      Skaičiau kaip gerą skandinavišką detektyvą. Tai ne superherojų kova su tamsos jėgomis, o atviras pasakojimas žurnalistų, kurie, rūpindamiesi demokratija ir viešuoju interesu, susiduria su gausybe išbandymų, tikrinančių jų ryžtą ir apsisprendimą. Taip pat knygoje atskleidžiami svarbūs šešėliniai Lietuvos politikos žaidėjai, jų veikimo schemos ir įtaka. Tokių tyrimų ir knygų galėtų būti daugiau.

Donatas Puslys,politikos apžvalgininkas, publicistas

 

                      Puikus pasakojimas apie cinišką valdžion patekusių žmonių elgesį. Apie nedeklaruojamus ryšius, kurie daro įtaką kiekvieno iš mūsų gyvenimui. Ir apie absoliučiai neromantišką tiriamosios žurnalistikos žurnalistų darbą. Tokį neromantišką, kad knygą turėtų perskaityti apie žurnalistiką svajojantys moksleiviai. Jei perskaitę tebesvajos, vadinasi, išties suprato, kodėl visiems  svarbu turėti stiprią ir nepriklausomą žiniasklaidą.

Rita Miliūtė, „LaisvėsTV“ ir LRT žurnalistė

 

                      Ši knyga – naujas reiškinys mūsų literatūroje. Lyg įtemptame trileryje žurnalistinis tyrimas atskleidžia, kas iš tiesų vyksta mūsų politikoje, o kartu iš vidaus parodo žurnalistikos virtuvę. Šis detalus dokumentinis pasakojimas tarsi klausia: o kaip visa tai keičia mus? Tai patyrusius, aprašiusius, o dabar ir skaitančius šią knygą.

Audrius Ožalas, 15min redaktoriaus pavaduotojas, literatūros apžvalgininkas

 

                      Tiriančio žurnalisto darbas panašesnis į gatvėse po priedanga besitrinančio operatyvininko,o ne redakcijoje prie kompiuterio sėdinčio ir kavą gurkšnojančio raštininko.Tai supranti skaitydamas šią knygą, kuri, nors ir dokumentinė, parašyta lyg įtemptas politinis trileris.

Paulius Ambrazevičius, komikas

 

Interviu su autoriais >>

AutoriaiDovydas PancerovasBirutė Davidonytė
LeidyklaAlma Littera
ISBN

9786090139103

Knygos kategorijaTikros ist.
Data

2019-12-17

Susijusios prekės

Kiborgų žemė
Kiborgų žemė
Medžiojant tėvą
Medžiojant tėvą