Kova už Šalčininkų kraštą ir lietuvybės išsaugojimą

(Elektroninė knyga)
Kova už Šalčininkų kraštą ir lietuvybės išsaugojimą Antanas Lesys, Jovita Niūnevaitė - Lesienė (Elektroninė knyga)
1,73 €

Būsena: Prekyboje

Aprašymas

Detalės

„Versmės“ leidyklos 2012 metais išleistos knygos „Kova už Šalčininkų kraštą ir lietuvybės išsaugojimą“ autoriai Antanas Lesys ir Jovita Niūniavaitė-Lesienė patys yra daugelį metų mokytojavę Vilnijos krašte. Tai, kad nuo neatmenamų laikų šioje Šalčios žemėje gyveno lietuviai, kurių dalis, susiklosčius dramatiškoms istorinėms aplinkybėms, sulenkėjo ar sugudėjo, skatino autorius šią žinią perduoti ir savo mokiniams – jie daug dėmesio skyrė kraštotyriniam darbui, mokyklose steigė kraštotyros muziejus, organizavo pažintines keliones, lankė vietinius gyventojus, užrašinėjo jų atsiminimus.
Istorinės aukštaičių žemės patriotų, pedagogų Antano ir Jovitos Lesių knyga – tai gyvas liudijimas apie Šalčininkų krašto lietuvybės išsaugojimo dramą. Itin daug dėmesio skiriama pasiaukojamam lietuviškų mokyklų mokytojų darbui. Nors, anot autorių, tai nėra išsamus istorijos veikalas, dažnas skaitytojas galbūt pirmą kartą sužinos daugybę iki šiol negirdėtų šios istorinės lietuvių žemės istorijos faktų.
„Mes tik norėjome parodyti lietuvių kovą už lietuvybės išsaugojimą savo žemėje. Daug dėmesio skiriama nepelnytai pamirštiems lietuviškų mokyklų mokytojams patriotams, kurie, nepabūgę pavojų, skatino mokinius ir vietinius gyventojus nepamiršti savo kalbos. Šiame leidinyje pateikiama informacija tegu būna jiems atminimo paminklas.“ – knygos pratarmėje rašo autoriai.
Knygos elektroninė versija išleista 2013 m. kovą.
Papildoma informacija

Papildoma informacija

Autorius Antanas Lesys, Jovita Niūnevaitė - Lesienė
Leidykla Versmė
ISBN 10 9789955589655
Išleidimo data 2013 saus. 1
Apžvalgos

Būkite pirmas aprašęs šią prekę

Parašyti savo apžvalgą

Jūsų vertinimas
1 1 Žvaigždutė
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Jūsų apžvalga
Komentarai